مینو محرز: شرایط کرونا هرگز به این وحشتناکی نبوده است

به گزارش وبلاگ گفتگو، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: شرایط اپیدمی کرونا در ایران هیچ وقت به این وحشتناکی نبوده، هر گونه تجمعی باید لغو گردد، لغو جلسه سران قوا تصمیم درستی بود و مجلس و بقیه ادارات هم باید یا تعطیل یا بسیار خلوت شوند.

مینو محرز: شرایط کرونا هرگز به این وحشتناکی نبوده است

به گزارش ایرنا، مینو محرز اضافه نمود: در صورتی که در جلسه سران قوا تجمعی بین افراد بوده، لغو آن در شرایط بحرانی کنونی کرونا تصمیم درستی بوده، کرونا با هیچ کس شوخی ندارد و باید همه تجمعات و جلسات اداری و غیر اداری تا جای ممکن به صورت مجازی و از راه دور برگزار گردد. هر گونه تجمع در محیط های بسته در شرایط کنونی خطرناک است.

مجلس هم باید تعطیل گردد

وی ادامه داد: جلسات در فضا های بسته به خصوص اگر زمان جلسه طولانی باشد، حتما در انتقال بیماری موثر است، مجلس هم باید تا اطلاع ثانوی تعطیل باشد، چون نمایندگان مجلس در کنار هم با فاصله اندک هستند و اگر نمی توانند حداقل باید فاصله جایگاه ها را زیاد نمایند و اگر نمی توانند فاصله گذاری را رعایت نمایند، برگزاری حضوری جلسات مجلس نیزخطرناک است، در ادارات نیز باید از برگزاری جلسات و تجمعات و حضور جمعی کارکنان در کنار هم جلوگیری گردد.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اجرای دورکاری ها تا حدی به کاهش موارد ابتلا به کرونا یاری کرد، اما لغو دورکاری ها، برگزاری تجمعات مختلف و مسافرت ها به موج جدید کرونا دامن زد و اکنون در بدترین شرایط کرونا از زمان آغاز این اپیدمی در ایران هستیم. در این شرایط هر گونه رفت و آمد و مراوده انسان ها با یکدیگر موجب گسترش و سرایت بیشتری یبماری کووید19 می گردد و به سیر صعودی بیماری دامن می زند.

محرز اضافه نمود: بیمارستان ها پر شده و جای خالی ندارند و اگر فردی به بیماری کووید19 مبتلا گردد، امکان پذیرش او در بیمارستان وجود ندارد، آی سی یو خالی در بیمارستان ها نداریم و حتی در بعضی بیمارستان ها اکسیژن کافی برای مراقبت از بیماران وجود ندارد.

این فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: تجارب خوبی برای درمان کووید19 در ماه های گذشته به دست آورده ایم و از نظر علمی و دانش درمان کمبودی نداریم، دارو های لازم هم در دسترس است، اما امکانات و تجهیزات بیمارستانی کافی وجود ندارد. از گذشته نیز فقط بیماران بدحال را در بیمارستان بستری می کردیم و بیمارانی که بدحال نیستند به صورت سرپایی دارو می گیرند و در خانه استراحت می نمایند، اما حتی برای بیماران بدحال نیز تخت بیمارستانی کافی نداریم و به سمتی می رویم که باید بیمارستان صحرایی دایر کنیم و الیته بیمارستان صحرایی نیز تا به امروز ایجاد نشده است.

محرز گفت: در این شرایط مهمترین اقدام خلوت کردن اماکن عمومی و جلوگیری از تجمعات است، باید با دورکاری و برگزاری جلسات به صورت مجازی از افزایش بیشتر موارد بیماری که به افزایش مرگ انسان ها منجر شده جلوگیری کنیم.

منبع: فرارو

به "مینو محرز: شرایط کرونا هرگز به این وحشتناکی نبوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مینو محرز: شرایط کرونا هرگز به این وحشتناکی نبوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید