نادرترین بیماری هایی که قدرتی خارق العاده به انسان می دهند!

به گزارش وبلاگ گفتگو، بیماری ها همواره تداعی کننده درد و رنج هستند، اما بعضی از بیماری های نادر توانایی هایی به افراد می بخشند که از شنیدن آن شگفت زده می شوید.

نادرترین بیماری هایی که قدرتی خارق العاده به انسان می دهند!

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ گفتگو، بیماری ها همیشه تداعی نماینده حالات ناخوشایندی هستند که اغلب سلامتی افراد را به خطر می اندازند و این موضوع با وجود دلایل و شواهد موجود، منطقی به نظر می رسد، زیرا بسیاری از بیماری ها همیشه با خود درد و رنجی را به همراه می آورند که افراد برای دوری از این درد و رنج گاهی حاضرند هر کاری را انجام دهند .

با این وجود دسته ای از بیماری ها هم وجود دارند که به افراد قدرت های خارق العاده ای را می بخشند، به طوری که گاهی برخی از افراد آرزو می نمایند به چنین بیماری هایی مبتلا شوند .

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با بیماری های نادری آشنا کنیم که به شما قدرتی خواهد بخشید که تنها در فیلم های تخیلی دیده اید .

توانایی انجام هر کاری به معنای واقعی کلمه

سندروم ساوان یا ساوانتیسم (Savant syndrome) بیماری نادری است که ممکن است برای افرادی که دارای اختلالات رشدی مانند اوتیسم یا سندرم آسپرگر هستند، عادی باشد. بیماران با چنین شرایطی در زمینه موسیقی، نقاشی، محاسبات ، نقشه برداری و ساخت مدلهای سه بعدی استعداد بی نظیری دارند .

ساوان ها می توانند خیلی سریع محاسبات پیچیده سه رقمی را انجام داده و یا اسم روز یکی از هفته های سال را تنها با دانستن تاریخ روزانه آن به شما بگویند. برای مثال استفان ویلتشایر نقشه ای دقیق و باجزییات از شهر لندن را تنها با یک بار پرواز بر فراز این شهر ترسیم کرد .

بسیاری از افراد ساوان ها را نابغه می نامند و بدون شک این افراد دارای استعدادهایی هستند که شاید به کره های دیگر تعلق داشته باشد. با وجود تمامی این استعدادها، چنین افرادی ممکن است دچار عقب ماندگی ذهنی یا هر گونه مشکل یادگیری دیگری نسبت به همسالان خود باشند .

حافظه باورنکردنی

یادآوری یا Hyperthymesiaشرایطی است که در آن، شخص بسیاری از تجربیات گذشته زندگی خود را با جزئیاتی کامل و باورنکردنی به یاد می آورد و چیزی در ذهن آن ها از قلم نخواهد افتاد. تنها در حدود 60 نفر در جهان وجود دارند که به این بیماری مبتلا شده اند و می توانند هر روز از زندگی خود را با جزئیات شگفت انگیز توصیف نمایند .

آن ها می توانند خط به خط محتوای کتاب هایی که سال ها پیش خوانده اند را به یاد بیاورند و به راحتی اخبار هر روز سال های گذشته را برای شما بازگو خواهند کرد. آن ها به معنای واقعی کلمه هیچ چیزی را فراموش نمی نمایند. افرادی که از این ناهنجاری رنج می برند نمی توانند خاطراتشان را به شکل غیرواقعی بیان نمایند یا چیز هایی که دوست ندارند به یاد بیاورند یا عذابشان می دهد را فراموش نمایند و از سردرد های متوالی، بیخوابی و خستگی زودرس شکایت می نمایند .

اختلال اختاپوس

پولی میلیا یک اختلال عجیب است که در آن افراد مبتلا به این اختلال با تعداد غیرمعمول اندام متولد می شوند. در برخی موارد، این اندام ها بسیار مفید هستند، اما گاهی چنین نیست. در گزارش تکان دهنده ای در پاکستان نوزادی با شش پا به جهان آمد. در حقیقت، این بیماری می تواند بر همه قسمت های پاها، بازوها و انگشتان دست هم تأثیر بگذارد. هر چند جراحی هایی برای از بین بردن قسمت های اضافی بدن انجام می گردد، اما تعجب آور است که برخی از افراد از این اعمال جراحی خودداری می نمایند .

نداشتن حس ترس

بیماری نادر ژنتیکی Urbach-Wietheبیماری است که باعث می گردد فرد هیچ ترسی نداشته باشد. تاکنون 300 مورد از این بیماری نادر شناسایی شده اند و یک چهارم آن ها در آفریقای جنوبی بوده اند. مشهورترین کسی که این ناهنجاری را دارد زنی آمریکایی است که محققان علی رغم کوشش برای ترساندن او به روش های مختلف در این کار ناموفق بوده اند. آن ها سعی کردند با دادن عنکبوت ها و مار های بسیار سمی به دست او، نشان دادن فیلم های بسیار ترسناک و یا نگه داشتن او در خانه های ترسناک، باعث شوند او احساس ترس کند، اما در این امر کوچک ترین موفقیتی نداشتند .

حتی زمانی که یک نفر شبانه با چاقو به وی حمله کرد و یا هنگامی یک نفر قصد کشتن او را در خانه اش داشت، هم این زن احساس ترس نداشت. تنها دلیل زنده ماندن او در هر دو مورد تنها پردازش نکردن ترس و نداشتن چنین حسی به طور مطلق در درون او بوده است .

بی حسی نسبت به سرما

علاوه بر این که برخی افراد هیچ احساس ترسی ندارند، افرادی هم وجود دارند که سرما را حس نمی نمایند. برای مثال ویم هوف یک مرد هلندی است که سرماهای کشنده هیچ تاثیری بر روی او ندارد. وی به مدت 120 دقیقه در درون محفظه ای از یخ شناور ماند و سپس به قله مون بلان صعود کرد و حتی در آب رودخانه های یخ زده هم شنا نموده است. کارشناسان بر این باورند که این مورد بسیار نادر و البته مادرزادی است اما ویم استعداد خود را به تمریناتی که داشته نسبت می دهد .

اختلال خون آشام

این بیماری به دیسپلازی خارج رحمی هیپوهیدروتیک معروف است. افرادی که از این بیماری رنج می برند، اغلب دارای دندان های نیش تیز و محکم هستند و به نظر می رسد شبیه به موجودات خون آشام افسانه ای در فیلم های ترسناک باشند .

به جز دندان های نیش تیز و برجسته این افراد دارای چشمانی با حلقه های تیره هستند و مو در آن ها وجود ندارد. آن ها همیشه باید دمای بدن خود را آنالیز نموده و از نور خورشید به دور باشند، همچنین جلوگیری از قرار دریافت در معرض هوای گرم در خصوص این افراد از اهمیت حیاتی برخوردار است، زیرا افراد مبتلا به این اختلال غدد عرق ندارند .

حس نکردن درد

بی حسی مادرزادی یا Congenital analgesiaحالتی است که در آن شخص به هیچ وجه احساس درد نمی کند. با وجود نادربودن این سندروم خاص، تنها در یک روستا در سوئد 40 نمونه از آن ثبت شده است. در نگاه اول، این قدرت فراانسانی به نظر می رسد زیرا این سندرم بر توانایی های ذهنی و شکل ظاهری تأثیر نمی گذارد .

تنها مشکل این است که فرد هیچ گونه دردی را احساس نمی کند یا تنها یک تماس ساده را حس خواهد نمود. خطر این عارضه در این است که فرد مبتلا ممکن است متوجه بیماری که عامل درد است نگردد. این عارضه بخصوص در بچه ها خطرناک خواهد بود که ممکن است بدون احساس درد در حین بازی به خود صدمه زده، به چشم خود آسیب وارد نموده، زبان خود را گاز گرفته و یا متوجه شکستگی در استخوان های خود نشوند .

منبع:باشگاه وبلاگ گفتگو

،

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نادرترین بیماری هایی که قدرتی خارق العاده به انسان می دهند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نادرترین بیماری هایی که قدرتی خارق العاده به انسان می دهند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید