نتیجه آزمایش اولیه سه بیمار مشکوک به کرونا در شیراز مثبت اعلام شد

به گزارش وبلاگ گفتگو، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: نتیجه آزمایش اولیه سه بیمار مشکوک به ویروس کرونا در شیراز مثبت است.

نتیجه آزمایش اولیه سه بیمار مشکوک به کرونا در شیراز مثبت اعلام شد

به گزارش وبلاگ گفتگو آنلاین به نقل از ایرنا، مهرزاد لطفی، سه شنبه 6 اسفند در جمع وبلاگ گفتگو در شیراز، استان فارس افزود: برای تشخیص قطعی، آزمایش این افراد به تهران فرستاده می گردد اما حال این سه نفر خوب است که یکی از آن ها تحت مراقبت خانگی قرار گرفته است و 2 نفر دیگر بستری هستند.

وی ادامه داد: حدود 50 بیمار دارای علائم عفونت تنفسی نیز در بیمارستان علی اصغر شیراز که برای مقابله با گسترش ویروس کرونا اختصاص یافته هم اینک تحت مراقبت قرار دارند و آزمایش های لازم برای تعیین شدن ابتلا یا عدم ابتلای آن ها به ویروس کرونا انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با جدی شدن این بیماری ستاد مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی تشکیل شد و تا به امروز تصمیمات درون و برون بخشی زیادی گرفته شده است.

لطفی افزود: بیماری کرونا یک بیماری ویروسی مانند سایر بیماری هاست و جای نگرانی نیست و مرگ ومیر آن از آنفولانزای معمولی قبلی بسیار کمتر است اما ضروری است که شهروندان حتماً یک سری دستورالعمل ها ازجمله توجه به نظافت شخصی و شست و شوی مرتب دست ها و صورت و خودداری از حضور در مکان های عمومی و شلوغ رعایت نمایند.

وی گفت: در بحث توزیع ماسک در بین مراکز درمانی و داروخانه ها نیز با توجه به فعال شدن 2 کارخانه فراوری ماسک در شیراز مسئله ای نداریم و ماسک به میزان لازم موجود است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شهروندان شیرازی در صورت مشاهده علائم مشکوک به ابتلا به این بیماری می توانند علاوه بر بیمارستان علی اصغر (ع) به درمانگاه های بوستان در شهرک گلستان، فاطمه الزهرا (س) در همت جنوبی، درمانگاه سعدی در شهرک سعدی، درمانگاه ابوالفضل (ع) در بولوار نصر، درمانگاه طالقانی در بولوار مدرس و درمانگاه حربن ریاحی در ده پیاله مراجعه نمایند.

وی افزود: علاوه بر این تمام درمانگاه ها و بیمارستان های دولتی و خصوصی هم موظف هستند که این بیماران را پذیرش نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "نتیجه آزمایش اولیه سه بیمار مشکوک به کرونا در شیراز مثبت اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه آزمایش اولیه سه بیمار مشکوک به کرونا در شیراز مثبت اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید