همه چیز درباره لیپوساکشن که نمی دانستید

به گزارش وبلاگ گفتگو، با اینکه توصیه های زیادی درمورد اصلاح درست تغذیه و انجام ورزش برای کاهش وزن می گردد، عده ای جراحی های لاغری مثل لیپوساکشن را ترجیح می دهند. اگر در این مورد تحقیق نموده باشید، حتما می دانید که مضرات زیادی برای این عمل های جراحی گفته شده است اما اگر این عمل ها توسط افراد متخصص و به روش های صحیح انجام گردد، می تواند موفقیت آمیز و بدون خطر باشد.

همه چیز درباره لیپوساکشن که نمی دانستید

محسن ایزدی، فوق تخصص جراحی ترمیمی، پلاستیک و زیبایی، گفت: در دهه نود میلادی با شایع شدن ساکشن و بر سر زبان افتادن آن در سراسر دنیا مثل هر پدیده جدید دیگری مردم بیش از حد به آن روی آوردند و انجام این عمل بدون در نظر دریافت اصول علمی و توسط افرادی که برای اینکار آموزش کافی ندیده بودند باعث عوارض زیاد و حتی مرگ و میر خارج از استاندارد شد.

وی ادامه داد: به همین علت نوعی بد بینی خاص نسبت به این عمل به وجود آمد که هنوز هم در بعضی از افراد جامعه وجود دارد اما واقعیت این است که با گذشت زمان و به وجود آمدن استانداردهای علمی و دخالت مراجع قانونی علمی مانند انجمن بین المللی جراحان پلاستیک باعث شد که عوارض آن بسیار پائین آمده و در حد قابل قبول نسبت به نتیجه ای که بیمار از این عمل می گیرد، باشد.

این فوق تخصص جراحی ترمیمی، پلاستیک و زیبایی بیان داشت: امروزه به طور کلی اگر این عمل با رعایت موازین صحیح علمی و توسط افراد متخصص که برای این کار تعلیم کافی دیده اند انجام گردد، جزو اعمال جراحی کم خطر شناخته شده و اینک لیپوساکشن در سراسر دنیا بیش از هر نوع جراحی پلاستیک و زیبائی انجام می گردد.

ایزدی گفت: امروزه بسیاری از بیماران مراجعه نماینده از پزشک خود در خواست دارند برای از بین بردن چربی زاید اندام و بدن آنها از وسایل جدیدتر مثل لیپوماتیک اولترا سوند کرایو و لیزر لیپولیز و غیره استفاده نمایند، با این تصور غلط که این وسائل عوارض کمتری دارند.

وی اضافه نمود: شرح این است که اگر چربی های زاید مقدار بسیار کمی باشند؛ مانند آنچه که در غبغب و یا نزدیک مفاصل وجود دارد و فقط با ذوب کردن چربی بدون احتیاج به ساکشن اجازه بدهیم که توسط بدن جذب بشوند که هیچ، اما در خصوص چربی های بیشتر که احتیاج به ساکشن است باید گفت که این دستگاه ها خود همان ساکشن هستند.

این فوق تخصص جراحی ترمیمی، پلاستیک و زیبایی اظهار داشت: با وسائل و کار بیشتر که در خصوص بیشتر آنها تخریب سلول های چربی است، از طریق لیزر یا امواج صوتی و غیره به اضافه اینکه کانولا (لوله ساکشن) آنها بعضاً حرکات اضافی مانند چرخش و دوران هم می نماید در نتیجه هرگز نمی تواند عوارض آنها کمتر از ساکشن معمولی باشد.

ایزدی توضیح داد چون این دستگاه ها معمولأ پیچیده ترند و کار با آنها بسیار زمان برتر از ساکشن معمولی است، زمان بیهوشی بیمار هم طولانی تر می گردد؛ ضمن اینکه بعضی از آنها تایید FDA یعنی سازمان غذا و دارویی آمریکا را که یک سازمان بین اللمللی است و مورد قبول تمامی پزشکان دنیاست را ندارند.

وی اضافه نمود: اما همه این ها به این معنی نیست که از این دستگاه ها نباید استفاده کرد؛ بدون تردید اینها کارایی بیشتری از ساکشن معمولی دارند و در بعضی موارد خاص می توانند برای بیمار مفید و نتیجه عمل بهتری را داشته باشند به شرط آنکه متخصص مربوطه دانش و تجربه لازم را در زمینه این دستگاه ها داشته و برحسب احتیاج بیمار و موارد مشخص از آنها استفاده کند.

این فوق تخصص جراحی ترمیمی، پلاستیک و زیبایی گفت : برای بیمار ضروری است که به هیچ عنوان پزشک خود را وادار به استفاده از نوع خاصی از این لوازم نکند و اجازه دهد که جراح متخصص بر حسب علم و دانش و تجربه خود و احتیاج بیمار مراجعه نماینده، تصمیم صحیح برای آن بیمار به خصوص بگیرد.

منبع: سلامت نیوز

منبع: همگردی

به "همه چیز درباره لیپوساکشن که نمی دانستید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره لیپوساکشن که نمی دانستید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید