واکنش ایران به ادعای آمریکا مبنی بر پیشنهاد یاری این کشور به ایران در مورد ویروس کرونا

به گزارش وبلاگ گفتگو، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: مقابله با ویروس کرونا که اکنون به یک اپیدمی جهانی تبدیل شده و کشورهای زیادی را در بر گرفته است، نیازمند یک اراده جهانی و همکاری وسیع بین المللی است و نه حرکات نمایشی که با اغراض سیاسی و با سوء استفاده از رنج و عذاب بیماران و آسیب دیدگان صورت می گیرد.

واکنش ایران به ادعای آمریکا مبنی بر پیشنهاد یاری این کشور به ایران در مورد ویروس کرونا

به گزارش وبلاگ گفتگو ، سید عباس موسوی آدینه شب در پاسخ به ادعای وزیر امور خارجه آمریکا برای یاری به ایران در مورد ویروس کرونا، قبل از آنکه به ایران اعلام گردد در رسانه ها اعلام شده و روی آن تبلیغات وسیع انجام شد، این ادعا را یک حرکت تبلیغاتی و ریاکارانه دانست که با اغراض سیاسی و به منظور فریب افکار عمومی جهانیان صورت می گیرد.

این دیپلمات ارشد کشورمان اضافه نمود: ادعای یاری به ایران برای مقابله با کرونا از سوی کشوری که با تروریسم مالی خود باعث فشارهای گسترده بر مردم ایران شده و حتی راه خرید دارو و تجهیزات پزشکی را مسدود نموده است، ادعایی مضحک و یک بازی سیاسی - روانی است.

موسوی اضافه نمود: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور تامین نیازهای دارویی و بهداشتی کشور و مقابله با ویروس کرونا در تماس نزدیک با بسیاری از کشورها بوده و تا کنون بخش قابل توجهی از نیازهای کلیدی کشور شامل یکصد هزار کیت تشخیص، ماسک های ویژه جراحی، دستگاه های تنفس مصنوعی و غیره به وسیله کشورهای دوست تامین شده و محموله های دیگری نیز در راه است که به موقع اطلاع رسانی خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید نمود: مقابله با ویروس کرونا، که اکنون به یک اپیدمی جهانی تبدیل شده و کشورهای زیادی را در بر گرفته است، نیازمند یک اراده جهانی و همکاری وسیع بین المللی است و نه حرکات نمایشی که با اغراض سیاسی و با سواستفاده از رنج و عذاب بیماران و آسیب دیدگان صورت می گیرد.

/

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "واکنش ایران به ادعای آمریکا مبنی بر پیشنهاد یاری این کشور به ایران در مورد ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به ادعای آمریکا مبنی بر پیشنهاد یاری این کشور به ایران در مورد ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید