واکنش ظریف درباره ادعاهای وزیر سعودی و مذاکره با عربستان ، کشور عادی کشتارگاه هایش را بجای کنسولگری جا نمی زند

به گزارش وبلاگ گفتگو، وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد که یک کشور عادی هیچ گاه به همایسگانش حمله نمی کند و از مذاکره سر باز نمی زند.

واکنش ظریف درباره ادعاهای وزیر سعودی و مذاکره با عربستان ، کشور عادی کشتارگاه هایش را بجای کنسولگری جا نمی زند

به گزارش وبلاگ گفتگو، به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز جمعه در توییتی در واکنش به اظهارات عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان نوشت: کشورهای عادی کشتارگاه هایشان را به جای کنسولگری جا نمی زنند. کشورهای عادی به همسایگانشان حمله نمی کنند، باعث ایجاد بحران های بشردوستانه نمی شوند و از مذاکره سرباز نمی زنند. با تمام این اوصاف ما هیچ پیش شرطی برای مذاکره تعیین نمی کنیم.

عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان در جلسه گفت وگویی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس در اظهاراتی بی اساس گفت، زمانی که ایران مانند یک کشور عادی عمل کند می توانیم با آن رابطه مان را احیا کنیم.

وی در ادامه حرف های مغرضانه خود ادعا کرد: از مداخله ایران در امور عراق نگرانیم.

در حالی که این مقام سعودی کشورش را برادر عراق خواند، گفت، عربستان به اوضاع این کشور توجه دارد و روابط برادرانه میان عراق و عربستان حاکم است.

الجبیر در اظهارنظری مضحک اضافه کرد: به دنبال تنش در منطقه نیستیم!

فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان نیز اخیرا در گفت وگویی گفت که کشورهای زیادی پیشنهاد وساطت برای گفت وگوی عربستان - ایران را مطرح کرده اند.

وی گفت: اگر ایران بپذیرد که نمی تواند برنامه های خود در کشورهای منطقه را از طریق خشونت پیاده کند، در این صورت با گفت وگو با ایران مسئله ای نخواهیم داشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش ظریف درباره ادعاهای وزیر سعودی و مذاکره با عربستان ، کشور عادی کشتارگاه هایش را بجای کنسولگری جا نمی زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ظریف درباره ادعاهای وزیر سعودی و مذاکره با عربستان ، کشور عادی کشتارگاه هایش را بجای کنسولگری جا نمی زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید