وقوع تغییرات در رده های بالای حزب حاکم کره شمالی

به گزارش وبلاگ گفتگو، بر اساس گزارش امروز(چهارشنبه) خبرگزاری دولتی کره شمالی، حزب حاکم این کشور در جریان نشست سراسری اخیر کمیته مرکزی این حزب دست به تغییراتی گسترده در مناصب کلیدی خود زده است.

وقوع تغییرات در رده های بالای حزب حاکم کره شمالی

به گزارش وبلاگ گفتگو، خبرگزاری مرکزی کره شمالی موسوم به کی.سی.ان.ای در گزارش امروز خود اعلام نمود، در جریان نشست سراسری چهار روزه کمیته مرکزی حزب کارگران کره شمالی که روز سه شنبه گذشته انتها یافت، درباره مسائل سازمانی از جمله تغییر اعضای دفتر سیاسی قدرتمند این کمیته بحث شده است.

در این گزارش عنوان شد، مدیران 10 دپارتمان از مجموع 15 دپارتمان کمیته مرکزی حزب کارگران کره شمالی تغییر کرده و افراد جدیدی در این سمتها منصوب شده اند.

در این گزارش دقیقا معین نشده که چه اشخاصی به کل کنار گذاشته شده اند.

به نوشته خبرگزاری مذکور، کیم یو جونگ، خواهر کوچکتر رهبر کره شمالی به سمت معاون اول مدیر یک دپارتمان رده بالاتر موسوم به دپارتمان رهبری سازمان منصوب شده در حالی که تا پیش از آن معاون اول مدیر دپارتمان تبلیغات و اطلاعرسانی بود.

به گزارش یونهاپ، ری پیونگ چول، از چهره های مهم در آزمایشهای تسلیحاتی اخیر کره شمالی به عنوان یک عضو دفتر سیاسی و یک معاون رئیس کمیته مرکزی منصوب شده است.

کیم جونگ گوان، معاون وزیر نیروهای مسلح خلق کره شمالی هم به عنوان عضو علی البدل دفتر سیاسی منصوب شده است؛ اتفاقی که حاکی از احتمال انتصاب او به سمت وزیر دفاع به جای وزیر دفاع فعلی یعنی نو کوانگ چول است.

کیم هیونگ جون، سفیر کره شمالی در روسیه هم به عنوان یکی از معاونان رئیس کمیته مرکزی حزب در راستای تلاش پیونگ یانگ برای تقویت روابطش با مسکو منصوب شده است.

پاک پونگ جو، نخست وزیر سابق کره شمالی هم که به عنوان مقام شماره سوم این کشور در نظر گرفته می شود در روز آخر این اجلاس روی ویلچر حضور پیدا کرده و با کیم جونگ اون عکس یادگاری گرفت که این اتفاق نشان از جایگاه قدرتمند اودر سلسله مراتب قدرت در پیونگ یانگ دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وقوع تغییرات در رده های بالای حزب حاکم کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقوع تغییرات در رده های بالای حزب حاکم کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید