کشته شدن 50 زندانی آزاد شده طالبان در جنگ با نیروهای افغان

به گزارش وبلاگ گفتگو، منابع خبری افغانستان اعلام کردند که 50 تن از زندانیان ارشد گروه طالبان که به تازگی از زندان های دولت آزاده شده بودند، در میدان جنگ با نیروهای افغان کشته شده اند.

کشته شدن 50 زندانی آزاد شده طالبان در جنگ با نیروهای افغان

روزنامه صبح کابل به نقل از پژوهش دانشگاه کوینز بلفاست نوشته است که بعضی مسئولان نظامی، فرماندهان قطعه سرخ، اعضای کمیسیون جلب و جذب و بعضی اعضای شورای کویته طالبان و معاونان استاندار خودخوانده آنها که تعدادشان به 50 نفر می رسد، پس از آزادی از زندان دولت در جنگ کشته شده اند.

در این پژوهش با 108 زندانی آزاد شده گفت وگو انجام شده است که از آن جمله 74 تن که نزدیک به 68 درصد را تشکیل می دهند، دوباره به میدان جنگ برگشته اند.

براساس این گزارش، بعضی زندانیان آزاد شده حتی به عنوان فرماندار و استاندار از طرف این گروه در بعضی شهرستان ها و استان های افغانستان مشخص شده اند.

دولت افغانستان براساس توافقنامه صلح آمریکا و گروه طالبان، بیش از پنج هزار زندانی این گروه را از زندان های دولت آزاد کرد تا زمینه گفت وگوی صلح بین افغانستانی با طالبان را فراهم کند.

این زندانیان در زمان آزاد شدن تعهد کتبی داده بودند که دیگر به میدان جنگ بر نمی گردند و طالبان نیز گفته بودند که زندانیان آزاد شده، به میدان نبرد بازنخواهند گشت. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "کشته شدن 50 زندانی آزاد شده طالبان در جنگ با نیروهای افغان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن 50 زندانی آزاد شده طالبان در جنگ با نیروهای افغان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید